Kino NOVA bude počas júla z dôvodu renovácie zatvorené

Návštevníci seredského kina NOVA už pravdepodobne vedia, že Dom kultúry Sereď, ktorý mestské kino prevádzkuje pristupuje k ďalšiemu kroku potrebnému k zaradeniu kina NOVA medzi moderné európske kiná a bude v júli 2014 modernizovať interiér. Hlavným cieľom modernizácie je výmena viac ako 25 ročných sedačiek, ktoré nespĺňajú súčasné štandardy pohodlia návštevníkov. Impulzom na projekt bol negatívny názor návštevníkov na sedenie, ktorý vyjadrili v prieskume verejnej mienky počas leta roku 2013, ktorý uskutočnilo kino na internete.

Viac ako 14 000 divákov za 10 a pol mesiaca roku 2013 a viac ako 8 000 návštevníkov za prvý polrok 2014 sa teda dočká v druhom polroku skutočného pohodlia. Na modernizáciu tohto významu boli potrebné aj značné financie, preto Dom kultúry Sereď predložil v apríli žiadosť o dotáciu na Audiovizuálny fond. Žiadosť uspela ako najlepšie hodnotená a Audiovizuálny fond prispeje na výmenu sedačiek sumou 25 000 euro. V elektronickej aukcii na realizáciu zákazky so sumou 55 150 eur s DPH uspel dodávateľ z Pezinka firma G-Tec Professional s.r.o., ktorá sa už roky venuje modernizáciám a digitalizáciám kín na Slovensku. Financovanie výmeny sedačiek pokryje mesto Sereď ako vlastník kina, prevádzkovateľ kina Dom kultúry Sereď a Audiovizuálny fond SR.

Osadených bude 216 nových moderných sedačiek, z toho 20 miest tzv. "love seats" pre zamilované páry, sedačky budú širšie a budú mať stojan na pohár. Z dôvodu zvýšenia pohodlia príde aj k rozšíreniu hĺbky radov, preto zo súčasných 328 miest v 10 radoch vznikne len 8 radov s 216 miestami na sedenie. Tieto zmeny si vyžadujú aj prerábku súčasných radov a následnú výmenu podlahy v upravovaných radoch kina.

Od 1. augusta Vás milovníkov filmovej zábavy pozveme späť do vášho kina NOVA, ktoré po minuloročnej digitalizácii, ktorá kino postavila na technickú špičku na Slovensku, dostane aj novú "obývačkovú súpravu" pre vaše maximálne pohodlie.

Program kina na august nájdete na konci júla na tradičných miestach v meste a na webstránke kina NOVA: kinonova.sered.sk

Autor: Dom kultúry Sereď


 
 

BONTON FILM
Continental Film
FILM EUROPE
ITA FILM
MAGIC BOX SLOVAKIA
SATURN ENTERTAINMENT
BARRACUDA MOVIE
 
Kinema
Česko-Slovenská filmová databáze
 
FORUM FILM
Audiovizuálny fond

Počet návštev : 
|  Posledná aktualizácia: 25.07.2014  |  © 2004 - 2014 VIDICI