01.10.2016 (so) o 16:30 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

3D

Bociany

trailer

  Bociany
  (Storks)

Bociany nosia deti... alebo aspoň nosievali. Teraz nosia balíčky pre globálneho internetového giganta Cornerstore.com. Najlepší doručovateľ spoločnosti, bocian Junior, má byť onedlho povýšený, keď náhodne aktivuje stroj na výrobu detí a ten bez akejkoľvek autorizácie vyrobí rozkošné dievčatko. Junior a jeho kamarát Tulip, jediný človek na Bocianom kopci, v zúfalej snahe doručiť zásielku skôr, než sa to dozvie šéf, a pretekajú sa s časom, aby doručili svoje prvé dieťa - na divokej a objavnej ceste, ktorá by mohla pomôcť k úplnosti nejednej rodine a vrátiť bocianom na celom svete ich pôvodné poslanie.

Réžia: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
Hrajú: (v slovenskom znení) Vladimír Kobielsky, Dominika Žiaranová, Peter Rúfus, Martin Kaprálik, Pavol Topoľský, René Jankovič, Dušan Szabó

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaná komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 3D - 1:1,85
Premiéra: 22.09.2016

Uvádza CONTINENTAL FILM, Slovenský dabing, Min.: 90 min, MP, Vstupné: 6 €

01.10.2016 (so) o 18:30 hod.

Café Society

trailer

  Café Society
  (Café Society)

Bobby pochádza z Bronxu. Žije so stále sa hašteriacimi rodičmi a bratom Benom, ktorý ako čistokrvný amorálny gangster zastáva názor, že každý problém sa dá vyriešiť hrubou silou. Bobbymu je jasné, že potrebuje zmeniť prostredie. Odlieta do Hollywoodu, kde začne pracovať ako poslíček pre strýčka Phila, ktorý je dôležitým agentom filmových hviezd. Vstupuje do sveta opojných večierkov, plných celebrít, modeliek, playboyov, producentov a politikov. Na prvý pohľad sa však zamiluje do strýkovej asistentky Vonnie. Problém je, že Vonnie má vážny vzťah, takže Ben sa musí uspokojiť len s kamarátstvom. Ale nič netrvá večne, Vonnie sa s priateľom rozíde a veľmi rýchlo opätuje Benove city. Jeho ponuku k svadbe však odmieta.

Réžia: Woody Allen
Hrajú: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell, Blake Lively, Parker Posey, Jeannie Berlin, Corey Stoll, Ken Stott, Anna Camp, Tony Sirico, Stephen Kunken

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: romantická komédia, dráma    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 3D - 1:1,85
Premiéra: 22.09.2016

Uvádza MAGIC BOX SLOVAKIA, České titulky, Min.: 96 min, MP15, Vstupné: 4 €

01.10.2016 (so) o 20:30 hod.
02.10.2016 (ne) o 16:30 hod.

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

trailer

  Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej
  (Miss Peregrine's Home for Peculiar Children)

Nezabudnuteľný filmový zážitok sľubuje ďalší titul z dielne vizionárskeho režiséra Tima Burtona, ktorý vznikol podľa rovnomenného úspešného románu. Vďaka tajomným stopám, ktoré hlavnému hrdinovi Jakeovi zanechá jeho milovaný dedko, a ktoré poodhaľujú tajomstvá iných svetov a doby, Jake objaví zázračné miesto. Toto miesto je známe ako sirotinec - domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Jeho tajomnosť i nebezpečie sa začnú prehlbovať akonáhle Jake spozná jeho obyvateľov a ich zvláštne, priam neuveriteľné schopnosti…

Réžia: Tim Burton
Hrajú: Eva Green, Samuel L. Jackson, Asa Butterfield, Ella Purnell, Allison Janney, Chris O'Dowd, Terence Stamp, Rupert Everett, Milo Parker, Kim Dickens, Judi Dench

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: fantasy, dobrodružný    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 29.09.2016

Uvádza CINEMART SK, Český dabing, Min.: 128 min, MP12, Vstupné: 4 €

02.10.2016 (ne) o 18:30 hod.

Deepwater Horizon: More v plameňoch

trailer

  Deepwater Horizon: More v plameňoch
  (Deepwater Horizon)

20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v ten deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého.

Réžia: Peter Berg
Hrajú: Mark Wahlberg, Dylan O'Brien, Kate Hudson, Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez, Joe Chrest, Chris Ashworth, J.D. Evermore, Deneen Tyler

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: akčná dráma, thriller    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 29.09.2016

Uvádza FORUM FILM, Slovenské titulky, Min.: 115 min, MP15, Vstupné: 4 €

02.10.2016 (ne) o 20:30 hod.

Best of Fest Anča 2016

trailer

  Best of Fest Anča 2016
  (Best of Fest Anča 2016)

Best of Fest Anča 2016 je kolekciou najlepších krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka, ktoré prešli výberom z 1241 prihlásených titulov z vyše 70 krajín sveta. Porota zložená z medzinárodných hostí udelila tento rok ocenenia v piatich kategóriach. Uvidíš to najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov, filmov pre deti a slovenských animovaných filmov. Víťazný výber deviateho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča je platformou prinášajúcou na Slovensku kvalitný animovaný film pre dospelých všade tam, kde je oň záujem.

Réžia:
Hrajú:

Krajna pôvodu: Slovensko 2016
Žáner: krátkometrážne animované filmy    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DVD 2D - 1:1,85
Premiéra: 29.06.2016

Uvádza FEST ANČA, Originalna verzia, Min.: 64 min, MP15, Vstupné: 2 €

02.10.2016 (ne) o 10:00 hod.

BABY KINO

Pat & Mat vo filme

trailer

  Pat & Mat vo filme
  (Pat & Mat ve filmu)

Dvojica kutilov Pat a Mat sa vracia na scénu a to priamo v celovečernom filme pre celú rodinu. Známa dvojica v roku 2016 oslavuje 40. narodeniny a doteraz sa na striebornom plátne ešte nepredviedla. Pre kutilov ich kalibru to ale samozrejme nemôže byť žiaden problém. Obzvlášť, keď na povale majú krabice plné filmov a pod schodami premietačku, na ktorej svojim fanúšikom radi odpremietajú svoje príhody. Neboli by to ale oni, ak by sa nestretli s celým radom nástrah. A tak sa teraz stretnú so zákerným kaktusom, suchým stromom, alebo sa rozhodnú "zvelebiť" svoj príbytok originálnymi úpravami. Ako sa im to podarí?

Réžia: Marek Beneš
Hrajú: Pat & Mat

Krajna pôvodu: Česko 2016
Žáner: animovaný, rodinný    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 07.04.2016

Uvádza CONTINENTAL FILM, bez dialógov, Min.: 80 min, MP, Vstupné: 0,50 €

04.10.2016 (ut) o 19:30 hod.

FILMOVÝ KLUB -
PROJEKT 100

Cesta do fantázie

trailer

  Cesta do fantázie
  (Sen to Chihiro no kamikakushi)

Vrcholné dielo najvplyvnejšieho svetového animátora Hajaa Mijazakiho pred publikom rozprestiera fascinujúci svet nespútanej obrazotvornosti. Cesta do fantázie je dobrodružná snímka, kde sa neodohrávajú boje, hlavná postava nemá nadprirodzené schopnosti ani sa tu neháda dobro so zlom. Rozprávanie o desaťročnom dievčatku, ktoré sa ocitne v čarovnom meste duchov, bôžikov a strašidiel, sa obíde bez schém a prvoplánových atrakcií sezónnych animovaných hitov. Naopak, divákov každého veku pohltí unikátnou víziou autora, vďaka ktorej každý záber dýcha čarovnosťou, hravosťou, nápaditosťou, ale aj melanchóliou a emotívnosťou.

Réžia: Hajao Mijazaki
Hrajú: Rumi Hiiragi, Takaši Naitó, Rjúnosuke Kamiki, Bunta Sugawara, Mari Nacuki, Šigejuki Tocugi, Takehiko Ono

Krajna pôvodu: Japonsko 2001
Žáner: animovaný    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DVD - 1:1,85
Premiéra: 25.09.2004

Uvádza ASFK, České titulky, Min.: 124 min, MP12, Vstupné: 3 €, členovia FK 2 €

05.10.2016 (st) o 19:30 hod.

V lúčoch slnka

trailer

  V lúčoch slnka
  (Under the Sun)

Severokórejská dievčina Zin-mi sa pripravuje na oslavy výročia najvyššieho vodcu Kim Čong-ila. Uznávaný ruský dokumentarista Vitalij Mansky dostáva povolenie sledovať celú jej rodinu. Je mu však umožnené filmovať iba podľa starostlivo pripraveného scenára, aby nič nenarušilo obrázok života spokojného ľudu. Napriek tomu je snímok úplným opakom propagandy. Dokumentaristi totiž nechali bežať kameru aj vo chvíľach, keď sú scény vopred aranžované severokórejskými "režisérmi". Alebo ju namierili na usvedčujúce detaily, ktoré majstrom manipulácie unikli. Zábery, ktoré nemali nikdy vzniknúť, šikovne vložili do príbehu o zdanlivo šťastnom živote v novodobej potemkinovskej dedine. Film V lúčoch slnka portrétuje Severnú Kóreu asi jediným možným spôsobom - ako nezámernú situačnú tragikomédiu.

Réžia: Vitalij Manskij
Hrajú:

Krajna pôvodu: Rusko, Česko, Nemecko, Severná Kórea, Lotyšsko 2015
Žáner: dokument    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 29.09.2016

Uvádza BONTON FILM, České titulky, Min.: 106 min, MP12, Vstupné: 4 €

06.10.2016 (št)  o 19:30 hod.
07.10.2016 (pi)  o 21:00 hod.
08.10.2016 (so) o 18:30 hod.

Pirko

trailer

  Pirko
  (Pirko)

Martina alias Shakira vyrástla v detskom domove. Svojich biologických rodičov nikdy nepoznala, predstavy o svete tam "vonku" nasávala z televíznych seriálov. A potom konečne nadišiel deň jej osemnástych narodenín. Vyslobodenie a vstupenka do vysnívaného života, pár peňazí v obálke a amulet od kamarádky na krku. S hlavou plnou naivných predstáv vyrazila do veľkého sveta, v prvom rade však za Romanom, láskou z decáku. Život nabral rýchly spád... a prišiel pád. Roman ju zatiahol do partičky zhulených mladých bezdomovcov, zlodejíčkov a kšeftárov, nakoniec ju sám predal pasákom. Blonďatý operený anjel sa stal len perspektívnym zdrojom príjmov. Podľa toho sa s Martinou aj zaobchádzalo. Hrubé násilie, brutálne zneužívanie, drogy, bezmocnosť… A potom konečne útek. A nádej. Martina s obdivuhodnou urputnosťou bojuje o svoju šancu na šťastie... a nájde ho tam, kde by to asi málokto čakal.

Réžia: Lucia Klein Svoboda, Petr Klein Svoboda
Hrajú: Dominika Zeleníková, Martin Finger, Bolek Polívka, Lucia Klein Svoboda, Jan Plouhar, Štěpán Kozub, Juraj Igonda

Krajna pôvodu: Česko, Slovensko 2016
Žáner: dráma    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza BONTON FILM, Slovenská verzia, Min.: 92 min, MP15, Vstupné: 4 €

07.10.2016 (pi)  o 17:00 hod.
08.10.2016 (so) o 16:30 hod.
09.10.2016 (ne) o 18:30 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Deväť životov pána Fúzika

trailer

  Deväť životov pána Fúzika
  (Nine Lives)

Tom Brand je závratne úspešný, závratne bohatý a blbec. V snahe postaviť najvyšší mrakodrap na severnej pologuli, je samoľúby miliardár pripravený obetovať čokoľvek. Aj lásku svojej rodiny. Tomov pracovný život ho odcudzil od jeho rodiny. Neváži si oddanú manželku Laru, zanedbáva dospelého syna Davida a ignoruje prosby dcéry Rebeccy o jeho pozornosť. Tá má k 11. narodeninám jediné prianie: chce mačku. Tom sa náhodne ocitne v obchode so zvieratami podivného Felixa Perkinsa. Svojrázny majiteľ presne vie, čo Tom potrebuje: veľkého kocúra menom pán Fúzik. Cestou na dcérinu párty má Tom fatálnu nehodu. Po prebudení zisťuje, že zatiaľ čo jeho telo leží v kóme v nemocnici, jeho myseľ sa ocitá v tele kocúra. Tajomný pán Perkins mu dáva jasné ultimátum: má týždeň na to, aby svojej rodine dokázal, že ju miluje a záleží mu na nich. Inak navždy zostane chlpatým kocúrom. A tak prvýkrát nemá Tom život vo svojich rukách, ale v chlpatých labkách a jeho osud doslova visí na pazúroch.

Réžia: Barry Sonnenfeld
Hrajú: Jennifer Garner, Robbie Amell, Kevin Spacey, Christopher Walken, Malina Weissman, Mark Consuelos, Teddy Sears, Nathaly Thibault, Tristan D. Lalla, Jay Patterson

Krajna pôvodu: Francúzsko, Austrália, USA 2016
Žáner: rodinná komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza MAGIC BOX SLOVAKIA, Slovenský dabing, Min.: 87 min, MP, Vstupné: 4 €

09.10.2016 (ne) o 16:30 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Bociany

trailer

  Bociany
  (Storks)

Bociany nosia deti... alebo aspoň nosievali. Teraz nosia balíčky pre globálneho internetového giganta Cornerstore.com. Najlepší doručovateľ spoločnosti, bocian Junior, má byť onedlho povýšený, keď náhodne aktivuje stroj na výrobu detí a ten bez akejkoľvek autorizácie vyrobí rozkošné dievčatko. Junior a jeho kamarát Tulip, jediný človek na Bocianom kopci, v zúfalej snahe doručiť zásielku skôr, než sa to dozvie šéf, a pretekajú sa s časom, aby doručili svoje prvé dieťa - na divokej a objavnej ceste, ktorá by mohla pomôcť k úplnosti nejednej rodine a vrátiť bocianom na celom svete ich pôvodné poslanie.

Réžia: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
Hrajú: (v slovenskom znení) Vladimír Kobielsky, Dominika Žiaranová, Peter Rúfus, Martin Kaprálik, Pavol Topoľský, René Jankovič, Dušan Szabó

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaná komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 22.09.2016

Uvádza CONTINENTAL FILM, Slovenský dabing, Min.: 90 min, MP, Vstupné: 4 €

07.10.2016 (pi)  o 19:00 hod.
08.10.2016 (so) o 20:30 hod.

Dievča vo vlaku

trailer

  Dievča vo vlaku
  (The Girl on the Train)

Každý deň na ceste do práce jazdí Rachel Watson vlakom okolo mesta Witney. Vlak prechádza okolo jej starého domu, kde býva jej exmanžel so svojou novou manželkou Annou. O pár domov ďalej každý deň vidí iný manželský pár. Rachel si postupne tento pár obľúbi a sama pre seba si ich pomenuje "Jess a Jason". Zdá sa, že majú dokonalý život, a Rachel im zároveň závidi aj praje ich šťastie. Jedného dňa, keď prechádza okolo ich domu, stane sa svedkom niečoho, čo od základu zmení všetko, čo si doteraz o tomto páre myslela...

Réžia: Tate Taylor
Hrajú: Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Édgar Ramírez, Allison Janney, Lisa Kudrow, Laura Prepon, Marko Caka, Mauricio Ovalle

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: mysteriózný thriller    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza FORUM FILM, Slovenské titulky, Min.: 112 min, MP15, Vstupné: 4 €

09.10.2016 (ne) o 20:30 hod.

Kiki: Poďme na to!

trailer

  Kiki: Poďme na to!
  (Kiki, el amor se hace)

Počas horúceho madridského leta sa odvíja päť príbehov lásky, partnerských vzťahov a ich vtipných sexuálnych úchyliek. Milenecké páry musia prelomiť spoločenské konvencie, aj vlastné zábrany, aby preskúmali svoje skutočné erotické túžby a obnovili vzájomnú vášeň. Postupne objavujú nezvyčajné zdroje sexuálneho pôžitku, ktoré majú za cieľ okoreniť ich partnerský život. Jednotlivé tabu sú odhaľované jeden po druhom s hravosťou a humorným nadhľadom.

Réžia: Paco Leon
Hrajú: Luis Bermejo, Natalia de Molina, Álex García, Alexandra Jiménez, Paco Leon, Candela Pena, Luís Callejo

Krajna pôvodu: Španielsko 2016
Žáner: erotická komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 08.09.2016

Uvádza CONTINENTAL FILM, České titulky, Min.: 102 min, MP15, Vstupné: 4 €

11.10.2016 (ut) o 19:30 hod.

FILMOVÝ KLUB -
PROJEKT 100

5 October

trailer

  5 October
  (5 October)

Tichý príbeh o mužovi, ktorý čaká na dôležitú operáciu. Keď sa dozvie, že mu možno ostáva iba pár mesiacov života, vydá sa na cestu bez cieľa, no s "konečným termínom", ktorým je 5. október. Je to príbeh o hľadaní miesta na svete, o tom, aké je ťažké opäť si nájsť domov. Cesty hlavného hrdinu sú kombináciou útekov a stavov absolútneho pokoja. Sú útekmi pred sebou samým, neznesiteľnými situáciami a počasím, naplnené zháňaním peňazí a každodenným hľadaním miesta na prespanie. Sú kontaktom s ľuďmi, ktorých hrdina stretáva a ktorým rozpráva o svojich cestách. Sú vyjadrením jeho špeciálneho spôsobu prepojenia s prírodou a so zvieratami. A v neposlednom rade je tento film príbehom jedného brata.

Réžia: Martin Kollár
Hrajú: Ján Kollár, Vladimír Kollár, Barbora Katriňáková, Ján Doboš

Krajna pôvodu: Slovensko, Česko 2016
Žáner: dokument    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: BD - 1:1,85
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza ASFK, Slovenská verzia, Min.: 61 min, MP15, Vstupné: 3 €, členovia FK 2 €

12.10.2016 (st) o 19:30 hod.

Girl Power

trailer

  Girl Power
  (Girl Power)

Dokument je založený na silnom osobnom autobiografickom príbehu pražskej writerky Sany, ktorá tento film nakrúcala po celom svete viac ako sedem rokov. Zároveň divákov oboznamuje s ďalšími ženskými writerkami v pätnástich svetových mestách. Fascinujúcí cestopis prichádza s novým pohľadom na fenomén, ktorý je širokou verejnosťou často chápaný ako vandalizmus, ale dá sa vnímať tiež ako životná cesta.

Réžia: Sany, Jan Zajíček
Hrajú: Sany

Krajna pôvodu: Česko 2016
Žáner: dokument    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 29.09.2016

Uvádza ITA FILM, Česká verzia, Min.: 92 min, MP15, Vstupné: 4 €

13.10.2016 (št)  o 19:30 hod.
14.10.2016 (pi)  o 19:00 hod.
15.10.2016 (so) o 20:45 hod.

Inferno

trailer

  Inferno
  (Inferno)

Strhujúci thriller nakrútený podľa rovnomenného svetoznámeho bestselleru z pera Dana Browna, ktorý je po Anjeloch a démonoch, Da Vinciho kóde a Stratenom symbole už štvrtou časťou slávnej knižnej série. Profesor Robert Langdon sa zobudí na nemocničnom lôžku vo Florencii a nepamätá si nič, čo sa odohralo za posledných niekoľko dní. Jeho život je v ohrození a všetko závisí od toho, či dokáže rozlúštiť najťažšiu hádanku svojho života.

Réžia: Ron Howard
Hrajú: Tom Hanks, Felicity Jones, Ben Foster, Irrfan Khan

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: thriller    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 13.10.2016

Uvádza ITA FILM, Slovenské titulky, Min.: 121 min, MP12, Vstupné: 4 €

14.10.2016 (pi) o 17:00 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Lovecká sezóna: Strachopud

trailer

  Lovecká sezóna: Strachopud
  (Open Season: Scared Silly)

Veľký medveď dokáže mať tiež veľký strach. Grizzly Boog sa síce úspešne zabýval v divočine, ale jeho inštinkty domáceho maznáčika v ňom stále pretrvávajú. Jedným z nich je strach. A keď raz Elliot pri táboráku pridá historku o nebezpečnom vlkolakovi z miestnych lesov, Boogovi začne byť les trošku nepohodlný. Veď je v ňom tma a stále niekde niečo šuští a všade číha nebezpečenstvo. Elliot a všetci ostatní kamaráti v lese nasadia jedinú možnú terapiu, ktorá môže Booga vyliečiť - terapiu strašením. Počas sofistikovanej liečby ale zistia, ako to s tým legendárnym vlkolakom vlastne je. A potom sa možno budú báť všetci.

Réžia: David Feiss
Hrajú: (v slovenskom znení)

Krajna pôvodu: USA 2015
Žáner: animovaná komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 08.09.2016

Uvádza BONTON FILM, Slovenský dabing, Min.: 85 min, MP, Vstupné: 4 €

14.10.2016 (pi)  o 21:15 hod.
15.10.2016 (so) o 18:30 hod.
16.10.2016 (ne) o 20:30 hod.

Operácia Anthropoid

trailer

  Operácia Anthropoid
  (Anthropoid)

Filmové spracovanie významnej udalosti českých a slovenských dejín, skutočnej operácie Anthropoid, namierenej proti jednému z najvýznamnejších mužov Tretej ríše a hlavnému strojcovi myšlienky "konečného riešenia" židovskej otázky, Reinhardovi Heydrichovi. Vláda teroru vodcu okupačných nacistických síl v protektoráte Čechy a Morava prinútila spojencov v Londýne k naplánovaniu prísne tajnej misie, ktorá mala navždy zmeniť tvár Európy. Napínavý film sleduje dvoch výsadkárov z československého zahraničného odboja, Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša, ktorí musia nájsť spôsob, ako zavraždiť muža všeobecne považovaného za možného nástupcu Adolfa Hitlera.

Réžia: Sean Ellis
Hrajú: Cillian Murphy, Jamie Dornan, Charlotte Le Bon, Aňa Geislerová, Toby Jones, Harry Lloyd, Alena Mihulová, Sam Keeley, Jan Budař, Ondřej Malý, Mish Boyko, Martin Hofmann

Krajna pôvodu: Veľká Británia, Česko, Francúzsko 2016
Žáner: historický vojnový thriller    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 13.10.2016

Uvádza SATURN, Slovenské titulky, Min.: 120 min, MP12, Vstupné: 4 €

15.10.2016 (so) o 16:30 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

3D

Kubo a kúzelný meč

trailer

  Kubo a kúzelný meč
  (Kubo and the Two Strings)

Kubo je úplne normálny teenager, ktorý žije obyčajný život v rodnej dedine. Jedného dňa mu na dvere zaklopú temní démoni zo záhrobia, ktorých dokáže zahnať len Kubova mimoriadna odvaha a kompletná magická výzbroj jeho otca, o ktorom Kubo zistí, že býval legendárnym samurajom.

Réžia: Travis Knight
Hrajú: (v slovenskom znení) Richard Labuda, Helena Krajčiová, Filip Tuma, Petra Polnišová, Miroslav Trnavský, Zuzana Kronerová, František Kovár, Dušan Szabó, Adriana Vozáryová

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaný, fantasy    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 3D - 1:1,85
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza CINEMART SK, Slovenský dabing, Min.: 101 min, MP, Vstupné: 6 €

16.10.2016 (ne) o 16:30 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Kubo a kúzelný meč

trailer

  Kubo a kúzelný meč
  (Kubo and the Two Strings)

Kubo je úplne normálny teenager, ktorý žije obyčajný život v rodnej dedine. Jedného dňa mu na dvere zaklopú temní démoni zo záhrobia, ktorých dokáže zahnať len Kubova mimoriadna odvaha a kompletná magická výzbroj jeho otca, o ktorom Kubo zistí, že býval legendárnym samurajom.

Réžia: Travis Knight
Hrajú: (v slovenskom znení) Richard Labuda, Helena Krajčiová, Filip Tuma, Petra Polnišová, Miroslav Trnavský, Zuzana Kronerová, František Kovár, Dušan Szabó, Adriana Vozáryová

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaný, fantasy    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza CINEMART SK, Slovenský dabing, Min.: 101 min, MP, Vstupné: 4 €

16.10.2016 (ne) o 18:30 hod.

Inštalatér

trailer

  Inštalatér
  (Instalatér z Tuchlovic)

Štyridsaťročný Luboš Cafourek je svojrázny inštalatér z obce Tuchlovice pri Prahe. Je zručný a poctivý, so všetkým si poradí, žiadnej práce sa nikdy nezľakne. Nemá auto, za zákazníkmi jazdí na bicykli alebo autobusom, prípadne sa nechá odviezť. Mobil nepoužíva, telefonáty za neho vybavuje jeho matka, ktorá mu tiež varí a nakupuje, perie, robí účtovníctvo a riadi chod celej domácnosti. Luboš má vždy na všetko nečakanú a vtipnú odpoveď, ale praktický a spoločenský život mu uniká medzi prstami. Za prácu si nedokáže vypýtať primerané peniaze, kamarátom opravuje zadarmo a to, čo zarobí, hneď minie za jedlo pre túlavé mačky alebo za hazard. Luboš všetko nepríjemné odsúva na "neskôr" alebo na "uvidíme". Všetky jeho pokusy o kontakt so ženami končia fiaskom a mama sa márne snaží, aby si syn konečne našiel partnerku...

Réžia: Tomáš Vorel st.
Hrajú: Jakub Kohák, Eva Holubová, Petra Špalková, Filip Blažek, Jan Budař, Petr Čtvrtníček, Tomáš Matonoha, Barbora Poláková, Lucie Polišenská, Petra Nesvačilová

Krajna pôvodu: Česko 2016
Žáner: komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 13.10.2016

Uvádza CONTINENTAL FILM, Česká verzia, Min.: 85 min, MP12, Vstupné: 4 €

18.10.2016 (ut) o 19:30 hod.

FILMOVÝ KLUB -
PROJEKT 100

Toto je náš svet

trailer

  Toto je náš svet
  (Captain Fantastic)

V lesoch na severozápade USA žije Ben, ktorý oddane vychováva, tu v srdci divokej prírody, svojich šesť detí. Následkom nečakaných tragických udalostí je nútený spolu s nimi opustiť ich alternatívny svet a vydať sa do toho skutočného. Dochádza ku konfrontácii s realitou a otázkou, čo znamená byť rodičom.

Réžia: Matt Ross
Hrajú: Viggo Mortensen, George MacKay, Samantha Isler, Nicholas Hamilton, Frank Langella, Missi Pyle, Steve Zahn, Kathryn Hahn, Erin Moriarty, Annalise Basso, Ann Dowd

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: dráma    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 13.10.2016

Uvádza ASFK, České titulky, Min.: 118 min, MP12, Vstupné: 3 €, členovia FK 2 €

19.10.2016 (st) o 19:30 hod.

Tatry, nový príbeh

trailer

  Tatry, nový príbeh
  (Tatry, nový príbeh)

Vysoké Tatry sú jednoznačne najviac nakrúcaným miestom Slovenska. Napriek tomu a možno práve preto sa v roku 2013 začal rodiť plán na vznik ďalšieho filmu práve o Tatrách. Filmu dokumentárneho, obrazovo úplne unikátneho; filmu, ktorý by bol svedectvom jednej generácie ľudí, ktorí v Tatrách žijú, z Tatier pochádzajú a Tatrám chcú aj vracať. O svoj príbeh sa vo filme podelila Katka, slovensko-kanadská outdoorová cestovateľka, ktorá tu nachádza stratený domov, Pišta Bačkor, tatranský vysokohorský nosič, ktorý hľadá ako skĺbiť lásku k horám s pozíciou otca rodiny a Patrik Kolesár, šéf Tatranského okrášľovacieho spolku, ktorý má minulosť hôr v malíčku, a preto sa nebojí aj odvážnych pohľadov na ich budúcnosť.

Réžia: Michal Romeo Dvořák
Hrajú:

Krajna pôvodu: Slovensko 2016
Žáner: dokument    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 27.09.2016

Uvádza ITA FILM, Slovenská verzia, Min.: 61 min, MP, Vstupné: 4 €

20.10.2016 (št) o 19:30 hod.
21.10.2016 (pi) o 21:00 hod.

Jack Reacher: Nevracaj sa

trailer

  Jack Reacher: Nevracaj sa
  (Jack Reacher: Never Go Back)

Bývalý vojenský vyšetrovateľ Jack Reacher prichádza na svoju bývalú vojenskú základňu, kde je na svoje prekvapenie obvinený, že je zodpovedný za vraždu, ktorá sa na základni stala pred mnohými rokmi. Aby dokázal svoju nevinu, pustí sa Reacher do vlastného vyšetrovania, aby čo najskôr očistil svoju povesť.

Réžia: Edward Zwick
Hrajú: Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge, Danika Yarosh, Patrick Heusinger, Holt McCallany, Jason Douglas, Sabrina Gennarino, Rachel Varela, Divine Prince Ty Emmecca

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: akčný krimi thriller    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 20.10.2016

Uvádza CINEMART SK, Slovenské titulky, Min.: 118 min, MP15, Vstupné: 4 €

21.10.2016 (pi) o 17:00 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Kubo a kúzelný meč

trailer

  Kubo a kúzelný meč
  (Kubo and the Two Strings)

Kubo je úplne normálny teenager, ktorý žije obyčajný život v rodnej dedine. Jedného dňa mu na dvere zaklopú temní démoni zo záhrobia, ktorých dokáže zahnať len Kubova mimoriadna odvaha a kompletná magická výzbroj jeho otca, o ktorom Kubo zistí, že býval legendárnym samurajom.

Réžia: Travis Knight
Hrajú: (v slovenskom znení) Richard Labuda, Helena Krajčiová, Filip Tuma, Petra Polnišová, Miroslav Trnavský, Zuzana Kronerová, František Kovár, Dušan Szabó, Adriana Vozáryová

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaný, fantasy    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza CINEMART SK, Slovenský dabing, Min.: 101 min, MP, Vstupné: 4 €

22.10.2016 (so) o 16:30 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

3D

Kubo a kúzelný meč

trailer

  Kubo a kúzelný meč
  (Kubo and the Two Strings)

Kubo je úplne normálny teenager, ktorý žije obyčajný život v rodnej dedine. Jedného dňa mu na dvere zaklopú temní démoni zo záhrobia, ktorých dokáže zahnať len Kubova mimoriadna odvaha a kompletná magická výzbroj jeho otca, o ktorom Kubo zistí, že býval legendárnym samurajom.

Réžia: Travis Knight
Hrajú: (v slovenskom znení) Richard Labuda, Helena Krajčiová, Filip Tuma, Petra Polnišová, Miroslav Trnavský, Zuzana Kronerová, František Kovár, Dušan Szabó, Adriana Vozáryová

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaný, fantasy    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 3D - 1:1,85
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza CINEMART SK, Slovenský dabing, Min.: 101 min, MP, Vstupné: 6 €

21.10.2016 (pi)  o 19:00 hod.
22.10.2016 (so) o 20:30 hod.
23.10.2016 (ne) o 18:30 hod.

Bezva ženská na krku

trailer

  Bezva ženská na krku
  (Bezva ženská na krku)

Sympatická Eliška je na plný úväzok milujúcou manželkou charizmatického a bohatého Pavla. Avšak len do tej doby, než ju na prahu štyridsiatky milým a korektným spôsobom požiada o rozvod. Keď nový život, tak od základov! Eliška sa rozhodne začať od nuly ako učiteľka v malej stredočeskej dedinke. Rázovitý a hyperaktívny starosta nasťahuje Elišku do jedného domu s nerudným Božíčkem, ktorý vďaka svojim vlastným neblahým skúsenostiam s "ženskejma definitívne skončil". Jeho zákernosť a hulvátstvo môže tromfnúť snáď len jeho povolanie - Božíček pracuje v dedine ako hrobár. Eliška má však na chlapov tiež momentálne zálusk, takže si rozhodne nenechá nič páčiť...

Réžia: Tomáš Hoffman
Hrajú: Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Tereza Kostková, Jenovéfa Boková, Nela Boudová

Krajna pôvodu: Česko 2016
Žáner: komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 20.10.2016

Uvádza CINEMART SK, Česká verzia, Min.: 97 min, MP12, Vstupné: 4 €

23.10.2016 (ne) o 16:30 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Bociany

trailer

  Bociany
  (Storks)

Bociany nosia deti... alebo aspoň nosievali. Teraz nosia balíčky pre globálneho internetového giganta Cornerstore.com. Najlepší doručovateľ spoločnosti, bocian Junior, má byť onedlho povýšený, keď náhodne aktivuje stroj na výrobu detí a ten bez akejkoľvek autorizácie vyrobí rozkošné dievčatko. Junior a jeho kamarát Tulip, jediný človek na Bocianom kopci, v zúfalej snahe doručiť zásielku skôr, než sa to dozvie šéf, a pretekajú sa s časom, aby doručili svoje prvé dieťa - na divokej a objavnej ceste, ktorá by mohla pomôcť k úplnosti nejednej rodine a vrátiť bocianom na celom svete ich pôvodné poslanie.

Réžia: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
Hrajú: (v slovenskom znení) Vladimír Kobielsky, Dominika Žiaranová, Peter Rúfus, Martin Kaprálik, Pavol Topoľský, René Jankovič, Dušan Szabó

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaná komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 22.09.2016

Uvádza CONTINENTAL FILM, Slovenský dabing, Min.: 90 min, MP, Vstupné: 4 €

22.10.2016 (so) o 18:30 hod.
23.10.2016 (ne) o 20:30 hod.

Zilionári

trailer

  Zilionári
  (Masterminds)

Skvelá komédia, natočená podľa skutočných udalostí o jednej z najväčších bankových lúpeží v histórii USA. David je jednoduchý človek, ktorý uviazol vo svojom monotónnom živote. Deň čo deň sadá za volant svojho opancierovaného auta, aby rozviezol obrovské sumy cudzích peňazí. Jediným vzrušujúcim momentom v jeho živote je flirtovanie s kolegyňu Kelly, ktorá ho onedlho zatiahne do neuveriteľného dobrodružstva. Skupinka nie príliš inteligentných chlapíkov pod vedením Steva plánuje vylúpiť banku a rozhodnú sa na to využiť Davida. Napriek absolútne amatérskemu plánu sa stane nemožné a oni majú zrazu vo vreckách 17 miliónov dolárov. Pretože je však táto partička naozaj bláznivá, nenapadne ich nič lepšie, ako peniaze začať vo veľkom štýle utrácať a zanechávať polícii úplne jasné stopy.

Réžia: Jared Hess
Hrajú: Kristen Wiig, Zach Galifianakis, Ken Marino, Owen Wilson, Jason Sudeikis, Mary Elizabeth Ellis, Devin Ratray, Kate McKinnon, Jon Daly, Leslie Jones, Rhoda Griffis

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: akčná krimi komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 13.10.2016

Uvádza FORUM FILM, České titulky, Min.: 94 min, MP15, Vstupné: 4 €

25.10.2016 (ut) o 19:30 hod.

FILMOVÝ KLUB -
PROJEKT 100

Oheň na mori

trailer

  Oheň na mori
  (Fuocoammare)

Dokument ukazuje život na talianskom ostrove Lampedusa, ktorý sa nachádza asi 200 km od južného pobrežia Talianska. V posledných rokoch sa spája najmä s migračnou krízou. Pre jeho polohu sa z neho stala vstupná brána pre tisícky migrantov z Afriky a Blízkeho Východu, ktorí chcú nájsť v Európe lepší život. Režisér Gianfranco Rosi strávil na tomto ostrove niekoľko mesiacov, zachytil jeho históriu, kultúry a aktuálnu každodennú realitu života na ostrove, ako aj cestu migrantov na malých člnoch v katastrofálnych podmienkach. Lampadusa má 6000 obyvateľov, každý týždeň sa však na ňom vylodia stovky migrantov.

Réžia: Gianfranco Rosi
Hrajú:

Krajna pôvodu: Taliansko, Francúzsko 2016
Žáner: dokument    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DVD - 1:1,85
Premiéra: 20.10.2016

Uvádza ASFK, České titulky, Min.: 108 min, MP15, Vstupné: 3 €, členovia FK 2 €

26.10.2016 (st) o 19:30 hod.

EUROKINO - BE2CAN

Ja, Daniel Blake

trailer

  Ja, Daniel Blake
  (I, Daniel Blake)

Sociálne apelatívny a v súčasnosti až nepríjemne aktuálny film rozpráva príbeh päťdesiatnika Daniela z Newcastlu, ktorý sa po tom, čo mal infarkt, ocitne vo vyčerpávajúcom kolotoči žiadostí o podporné dávky od štátu. Zatiaľ čo sa snaží prejsť nezmyselne nastaveným systémom a absurdnými byrokratickými procesmi, ktoré ho nútia zháňať prácu v rozpore s odporúčaním od lekára, stretáva slobodnú matku Katie a jej dve deti. Neúplná rodina má jedinú šancu, ako uniknúť jednoizbovému miestu v ubytovni pre bezdomovcov - prijať byt v neznámom meste 300 míľ ďaleko. Daniel a Katie každý po svojom snažia vysporiadať sa s príkoriami systému a pritom nestratiť zvyšky dôstojnosti.

Réžia: Ken Loach
Hrajú: Dave Johns, Hayley Squires, Micky McGregor

Krajna pôvodu: Veľká Británia, Francúzsko 2016
Žáner: dráma    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 20.10.2016

Uvádza FILM EUROPE, České titulky, Min.: 100 min, MP12, Vstupné: 3 €

27.10.2016 (št) o 19:30 hod.
28.10.2016 (pi) o 19:00 hod.

Účtovník

trailer

  Účtovník
  (The Accountant)

Christian Wolff je matematický génius, ktorý má lepší vzťah k číslam ako k ľuďom. Pod zásterkou malomestskej účtovnej kancelárie pracuje ako nezávislý účtovník pre niekoľko najnebezpečnejších zločineckých organizácií na svete. S postupným sťahovaním slučky zo strany oddelenia pre boj s organizovaným zločinom ministerstva financií, na čele ktorého stojí Ray King, Christian prijme legálneho klienta: dobre zavedenú spoločnosť zaoberajúcu sa robotiku, v ktorej účtovnička zistila účtovné nezrovnalosti vo výške miliónov dolárov. Ale s tým, ako Christian odkrýva účtovné záznamy a približuje sa k odhaleniu pravdy, začína v jeho okolí stúpať počet mŕtvych.

Réžia: Gavin O'Connor
Hrajú: Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K. Simmons, Jon Bernthal, Jeffrey Tambor, John Lithgow, Michael Beasley, Boualem Hassaine, Ron Prather, Jason MacDonald

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: dráma    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 27.10.2016

Uvádza CONTINENTAL FILM, Slovenské titulky, Min.: 128 min, MP12, Vstupné: 4 €

28.10.2016 (pi) o 17:00 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Kubo a kúzelný meč

trailer

  Kubo a kúzelný meč
  (Kubo and the Two Strings)

Kubo je úplne normálny teenager, ktorý žije obyčajný život v rodnej dedine. Jedného dňa mu na dvere zaklopú temní démoni zo záhrobia, ktorých dokáže zahnať len Kubova mimoriadna odvaha a kompletná magická výzbroj jeho otca, o ktorom Kubo zistí, že býval legendárnym samurajom.

Réžia: Travis Knight
Hrajú: (v slovenskom znení) Richard Labuda, Helena Krajčiová, Filip Tuma, Petra Polnišová, Miroslav Trnavský, Zuzana Kronerová, František Kovár, Dušan Szabó, Adriana Vozáryová

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaný, fantasy    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 06.10.2016

Uvádza CINEMART SK, Slovenský dabing, Min.: 101 min, MP, Vstupné: 4 €

28.10.2016 (pi)  o 21:15 hod.
29.10.2016 (so) o 20:45 hod.

American Honey

trailer

  American Honey
  (American Honey)

Mladučká Star žije život, aký by nikto z nás žiť nechcel. Sama sa stará o dvoch mladších súrodencov, lebo nemá otca, matka sa nezaujíma o nič a otčim sa o Star zaujíma až příliš. Keď teda stretne na parkovisku pred supermarketom dodávku plnú vrstovníkov, ktorí žijú svoju špecifickú verziu amerického sna, neváha dlho a naskočí. Stane sa tak súčasťou partie mladých ľudí, ktorí cestujú naprieč Amerikou a na živobytie si zarábajú ako podomoví predajcovia predplatného na časopisy, o ktoré by inak nikto nemal záujem. Všetci sú to outsideri, ktorí tušia, že po zabehaných koľajách cesta nevedie, a preto sa chopili poslednej šance, ktorá im ešte ostávala. Star veľmi skoro zistí, že táto činnosť nie je ani tak práca, ale skôr životný štýl, ktorý je naplnený hltaním kilometrov, nočnými žúrmi, svojráznymi rituálmi a konfliktami, ku ktorým členovia tejto špeciálnej "rodiny" nikdy nemajú ďaleko. A keď sa Star navyše zamiluje do najúspešnejšieho predajcu Jakea, spozná na vlastnej koži, že táto jazda bude všetko iné, len nie bezstarostná.

Réžia: Andrea Arnold
Hrajú: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough, Arielle Holmes, Will Patton, Isaiah Stone, McCaul Lombardi, Crystal Ice, Veronica Ezell, Chad Cox, Garry Howell

Krajna pôvodu: Veľká Británia, USA 2016
Žáner: road movie, dráma    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 27.10.2016

Uvádza CINEMART SK, České titulky, Min.: 162 min, MP15, Vstupné: 4 €

29.10.2016 (so) o 16:30 hod.
30.10.2016 (ne) o 16:30 hod.

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Bociany

trailer

  Bociany
  (Storks)

Bociany nosia deti... alebo aspoň nosievali. Teraz nosia balíčky pre globálneho internetového giganta Cornerstore.com. Najlepší doručovateľ spoločnosti, bocian Junior, má byť onedlho povýšený, keď náhodne aktivuje stroj na výrobu detí a ten bez akejkoľvek autorizácie vyrobí rozkošné dievčatko. Junior a jeho kamarát Tulip, jediný človek na Bocianom kopci, v zúfalej snahe doručiť zásielku skôr, než sa to dozvie šéf, a pretekajú sa s časom, aby doručili svoje prvé dieťa - na divokej a objavnej ceste, ktorá by mohla pomôcť k úplnosti nejednej rodine a vrátiť bocianom na celom svete ich pôvodné poslanie.

Réžia: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
Hrajú: (v slovenskom znení) Vladimír Kobielsky, Dominika Žiaranová, Peter Rúfus, Martin Kaprálik, Pavol Topoľský, René Jankovič, Dušan Szabó

Krajna pôvodu: USA 2016
Žáner: animovaná komédia    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 22.09.2016

Uvádza CONTINENTAL FILM, Slovenský dabing, Min.: 90 min, MP, Vstupné: 4 €

29.10.2016 (so) o 18:30 hod.
30.10.2016 (ne) o 20:30 hod.

EUROKINO - BE2CAN

Neon Demon

trailer

  Neon Demon
  (The Neon Demon)

Jesse je mladá, krásna a má onú tajomnú esenciu, ktorá ju vyčleňuje zo zástupu dokonalých krások uchádzajúcich sa o svojich pár rokov slávy na módnych mólach v Los Angeles. "Kto by chcel skysnuté mlieko, keď môže mať čerstvé mäso", poznamená na jej adresu jedna zo závistlivých kolegýň, ktoré ju sprevádzajú po márnivých zákutiach fashion sveta. Neónový pulz večierkov a sektárska atmosféra fotografických seáns začínajú mladé dievča natoľko pohlcovať, že prehliada varovné signály - prostredie plné odleskov a luxusného pozlátka totiž ukrýva zlo, ktoré sprevádza kult krásy od pradávna. Pre naivnú Jesse v ríši divov už ale môže byť neskoro. Zatiaľčo prežíva svoj neónový sen, v diaľke sa prebúdzajú prízraky vrážd, nekrofílie a kanibalizmu.

Réžia: Nicolas Winding Refn
Hrajú: Elle Fanning, Jena Malone, Keanu Reeves, Christina Hendricks, Abbey Lee, Bella Heathcote, Karl Glusman, Desmond Harrington, Alessandro Nivola, Charles Baker

Krajna pôvodu: Francúzsko, Dánsko, USA 2016
Žáner: horor, thriller    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:2,39
Premiéra: 22.09.2016

Uvádza FILM EUROPE, České titulky, Min.: 117 min, MP15, Vstupné: 3 €

30.10.2016 (ne) o 18:30 hod.

Deviaty život Louisa Draxa

trailer

  Deviaty život Louisa Draxa
  (The 9th Life of Louis Drax)

Deväťročný Louis Drax akoby zázrakom prežije smrteľný pád. Psychológ Allan Pascal sa snaží odkryť čudné okolnosti chlapcovej nehody. Zároveň čelí zvláštnym, temným náhodám, ktoré sužujú jeho život. Čím ďalej tým viac je vťahovaný do spleti záhad na hranici reality a fantázie… Mysteriózny thriller od režiséra ?lmov: Hory majú oči, Noc s nabrúsenou britvou.

Réžia: Alexandre Aja
Hrajú: Jamie Dornan, Sarah Gadon, Aaron Paul, Barbara Hershey, Molly Parker, Oliver Platt, Terry Chen, Anjali Jay, Nels Lennarson, Julian Wadham, Luke Camilleri, Alex Zahara

Krajna pôvodu: Kanada, Veľká Británia, USA 2016
Žáner: mysteriózny thriller    [ popis filmu od distribútora ]
Obrazový formát: DCP 2D - 1:1,85
Premiéra: 20.10.2016

Uvádza MAGIC BOX SLOVAKIA, Slovenské titulky, Min.: 108 min, MP15, Vstupné: 4 €

 
 
ň

BONTON FILM
Continental Film
FILM EUROPE
ITA FILM
MAGIC BOX SLOVAKIA
SATURN ENTERTAINMENT
CINEMART SK
 
Kinema
Česko-Slovenská filmová databáze
 
FORUM FILM
Audiovizuálny fond

Počet návštev : 
|  Posledná aktualizácia: 30.09.2016  |  © 2004 - 2016 VIDICI